Dva měsíce s Dollerem

Právě začínám třetí měsíc s Dollerem a říkala jsem si, že vám můžu předat moje první zkušenosti z používání tohoto motivačního diáře.

Samozřejmě můžu mít jiné pocity po dalších x měsících, ale chci vám moje prvotní dojmy sdělit už nyní, pokud nad jeho koupí přemýšlíte.

Už je to skoro tři měsíce, kdy jsem publikovala článek s mým výběrem těch nejzajímavějších diářů, kde jsem vám na konci prozradila, že u mě to vyhrál právě Doller. Nevím, kdy poprvé jsem tento diář zaznamenala, ale postupně jsem na něj na internetu narážela čím dál častěji, až si mě Doller svým provedením úplně získal.

Kluci s vizí

Je mi sympatické, že Doller vymysleli dva čeští kluci Jirka DoležalHonza Emler jako nástroj pro plnění snů. No a když někde vidím pohromadě slova jako motivace, sny a plánování, je dost velká pravděpodobnost, že si získáte moji pozornost :-D.

A věřím, že nejsem jediná. Kluci mají zkrátka vymyšlený příběh kolem Dolleru neskutečně dobře a vůbec se nedivím, že si diář získal pro sebe tolik pozornosti a spousta lidí ho chtěla mít doma.

Doller vám slibuje, že vám bude pomocníkem, abyste dotahovali do konce své sny, lépe plánovali a spoustě lidí včetně mě jistě nadchla i možnost kreativně se na diáři vyřádit. Máte tu totiž spoustu prostoru na vlastní malůvky a zkrášlování.

Člověk má tedy očekávání veliké. Zvlášť po přečtení spousty kladných recenzí a shlédnutí vymazlených stránek od nadšených uživatelů, o které se neváhají podělit na facebookových či instagramových stránkách Dolleru.

Dokáže tedy Doller splnit velká očekávání nebo je to jen další diář do počtu?

Mé dojmy po dvou měsících:

Diář je poskládán dobře. Nic mi v něm nechybí ani nemám pocit, že je tu něco nadbytečného. Hned jeho první stránky činí diář unikátním. Můžete si tu vyplnit vaši představu čím jste za pět let (já ji ještě nedokázala vyplnit, mám pocit, že se mi cíle tak mění, že vlastně nevím, kde chci za těch pět let být)

Na to navazují vaše roční cílesnář, kde si vyplníte co se chcete naučit, co chcete zažít, navštívit nebo si pořídit.

Tyto stránky jsem si už poctivě vyplnila. Je to důležité pro další práci s diářem. Doller vás pak totiž dále nabádá vyplnit si i cíle měsíční, týdenní a dokonce i denní. Ty využívám nejen k tomu, abych si nezapomněla třeba zacvičit, ale také právě k tomu, abych se po malých krůčkách dostávala k těm cílům ročním.

Aneb jak se říká, rozporcujete si slona na malé kousky. No a funguje to geniálně. Mně tedy určitě.

Má to však jedno velké ALE. Funguje to právě za předpokladu, že vás to vyplňování a plánování baví. Pár lidí mi přiznalo, že je Doller bavil jen chvíli a postupně je nadšení opouštělo a nedokázali si najít čas na jeho vyplňování.

Já mám Doller teprve chvíli, tak moje nadšení stále trvá, ale vtipné je, že už druhý měsíc mám o trošku chudší co se týče výtvarného vyjádření :-D.  Ale co se týče vyplňování, tam zatím nepolevuji. Což je pro mě samozřejmě důležitější než mít z Dolleru umělecké dílo.

Co se mi ještě na Dolleru kromě vyplňování cílů líbí? Spousta linkovaných i prázdných stránek na poznámky. Mapka, kde si vybarvuji, kde jsem tento rok byla. Kapsička na papíry, které bych jinak nejspíš ztratila, povzbuzující citát na každý měsíc, ale i samotný fakt, že diář není datovaný a můžete tak začít s vyplňováním kdykoli.

Vítám také, že na začátku každého měsíce máte měsíční přehled a každý týden má dostatek prostoru na poznámky. Za hodně důležité považuji stránky se shrnutím měsíce, kde si vyplníte splněné i nesplněné cíle, pozitiva měsíce a co byste mohli změnit.

Zjistila jsem, že toto ohlédnutí za měsícem je pro mě z celého diáře asi nejpřínosnější. Uvědomila jsem si, že se v něčem dost přeceňuji a v něčem bych naopak mohla zabrat. Člověk si tak lépe uvědomí, co se dá za ten měsíc zvládnout či změnit a má tak od sebe reálnější očekávání. A to je pro mě hodně důležité poznání.

Asi už jste pochopili, že jsem z Dolleru nadšená a skutečně cítím, že mi pomáhá posouvat se vpřed, ale abych byla spravedlivá, musím zmínit i negativa. Pro mě to jsou spíše nepodstatné věci, ale pro někoho můžou být rozhodující při zvažování, zda diář koupit či nekoupit.

První věc je opravdu drobnost, ale radši zmiňuji, že když Doller dostanete, vypadá opravdu hodně sterilně. Žádné obrázky, žádné barvy. Nic navíc. Někdo to ocení, ale pokud nemáte na krášlení čas, Doller vám sterilní zůstane. Takže pokud jste zvyklí na diáře plné obrázků a barev, musíte si uvědomit, že tady je to opravdu na vás.

Druhá věc je, že ne každému může vyhovovat velikost, tloušťka a váha diáře. Počítejte s tím, že Doller je jako knížka a rozhodně to není diář do malé kabelky. Tento rok vyšla novinka a kluci přišli na trh i s půlročním diářem, který by mohl tento problém řešit. Já mám ale radši celý rok pohromadě a tahám s sebou neustále i tak spoustu věcí, tak mi velikost ročního diáře tolik nevadí. Ale přiznám se, že občas ho radši nechám doma.

A poslední věc, na kterou radši upozorňuji, je, že pokud si pořídíte jako já diář v růžové barvě, počítejte s tím, že brzo už nebude tak krásně čistý, jako když vám přijde. Ta růžová je krásná, ale i když si dávám pozor, běžným používáním mám už zašpiněné rohy (a i když jsem se snažila, vyčistit mi to už nejde) a gumičku a to ho mám teprve ty dva měsíce. Možná bych příště dala přednost raději černé barvě.

Zvažte tato drobná negativa (včetně toho, jestli vás baví vyplňování, abyste diář po pár měsících neodložili, jak jsem psala výše), ale diář podle mě opravdu za vyzkoušení stojí.

Budu moc ráda, pokud mi dáte vědět, jestli jste si diář už pořídili a jak vám vyhovuje nebo jestli díky mé recenzi nad koupí uvažujete.

Mějte se krásně

Vaše Jana

 

Stáhněte si eBook zdarma a zjistěte, proč je skvělé být multipotenciálem

Jsem Jana, baví mě asi milion věcí a ukazuju i ostatním, že není nutné se specializovat.  Protože když vás baví všechno, nejste divní, ale multipotenciální! O své zkušenosti se chci podělit s ostatními a ukázat jim, že být multipotenciální není nevýhoda, ale úžasná životní cesta plná zážitků a kreativity. Jsem autorka eBooku Když vás baví všechno>>. Více o mně si můžete přečíst tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů