Co se dělo na jaře + tipy pro vás

Na začátku března jsem publikovala článek s tipy na to, jak odpočívat a protože mě bavilo podělit se s vámi o to, jak trávím volný čas, rozhodla jsem se to teď zopakovat a přináším vám tipy za celé jaro.

Budu ráda, když vás to inspiruje, dělat si na sebe víc času a nepřehánět to s prací. Sama si na to musím dávat pozor, protože občas zapomínám odpočívat.

Pojďte se tedy se mnou podívat, jak jsem relaxovala, co mi pomáhalo vyčistit si hlavu a co se u mě dělo mimo práci.

Knihy

Miluju knížky. Četla bych pořád, kdybych mohla… Poslední dobou čtu hlavně v autobuse, když jedu do práce a z práce. Na léto se chci ale polepšit a číst třeba i před spaním a nekoukat furt do mobilu nebo na televizi.

A co jsem tedy během jara četla? Hecla jsem se a začala jsem číst knížky v angličtině. Já jsem na tom s angličtinou dost bledě. Mám pocit, že i o dost mladší lidi, než jsem já, mě v angličtině převálcují. V práci mám 2 hodiny týdně angličtiny a přesto se pořád vyjadřuju, jak začátečník.

Rozhodla jsem se tedy přidat ještě knížky v angličtině. Zvládla jsem zatím přelouskat jen dvě. Ale i to je pro mě úspěch, přestože jsou to jen bilingvní knížky (tedy anglicko-české). A řeknu vám, že kdybych tam ten překlad neměla, asi bych se v ději občas ztrácela.

I tak mám ale radost a chystám se půjčit si další. Třeba to nakopne i vás, trochu oprášit angličtinu. 🙂

Četla jsem Agathu Christie a Jamese M. Caina.

Filmy

Filmy jsou taky moje srdcovka a zvlášť ty od Marvelu, které vyhlížím vždy měsíce dopředu. Během jara to byly filmy Captain MarvelAvengers Endgame. Pokud jste také fanoušci Marvelu, věřím, že vám neunikly. Pro mě byli Avengers událostí roku. 😀 Naposled jsem se takto těšila na poslední díl Harryho Pottera…

Ale abych vás nenudila jen Marvelem, pustili jsme si doma Bohemian Rhapsody a před pár dny jsem byla na předpremiéře Rocketmana. Oba životopisné filmy mě nadchly a vůbec jsem to nečekala. Zvlášť vám doporučuju Rocketmana o životě Eltona Johna. Možná se mi vryl pod kůži o něco víc díky nápadité režii. Fakt na to jděte, stojí to za to. Budete se smát, plakat a dojímat.

Běžte se podívat na Rocketmana…

Podcasty

Dlouho jsem se jim vyhýbala, ale už i já propadla podcastům. Poslouchám je na Spotify a zatím jedu tyto dva:

V oblacích od Terezy Salte

Deep talks Petra Ludwiga

O Terezce jsem věděla, že je blogerka, ale přiznám se, že jsem ji nikdy nečetla. Za to její podcasty mě od začátku chytly. Asi za to může její příjemný hlas. Povídá o všem možném z jejího života a myslím, že každý si v tom jejím povídání něco najde.

Pokud máte chuť na hlubší povídání o životě, smyslu a hodnotách, pak si pusťte rozhovory Petra Ludwiga (ten, co napsal knihu Konec prokrastinace, která je taky skvělá) s jeho hosty.

V oblacích a Deep Talks.

Cestování

Jak jsem psala i v minulém článku o odpočinku, nejlepší je někam vyrazit. Snažím se šetřit a dávat peníze spíše na cestování než do hmotných věcí. No a v květnu jsem vyrazily se ségrou a naší společnou kamarádkou do Pescary v Itálii.

Původní plán byl, se tady opálit, ale letošní počasí si opravdu dělá co chce, takže to tu bylo většinu času na bundu, kterou jsem ale neměla s sebou. Takže jsem většinu doby mrzla ve svetru a zamotaná do šátku. 😀

Jen jeden den mělo být trochu lépe, tak jsme odvážně vyrazily v šatech na pláž, ale po chvíli jsme to vzdaly a zase se oblékly do teplého oblečení. Víc zážitků jsem dávala na svém Instagramu, tak kdo mě tam ještě nesledujete, tak tady se můžete přidat.

A proč jsem jely právě do Pescary? Protože se sem dají sehnat velmi levné letenky, tak by to pro vás mohl být dobrý tip, protože městečko a pláž jsou nádherný. Kdyby bylo krásné počasí, tak bych tomu neměla, co vytknout.

Navštívily jsme také hrad v nedaleké Ortoně, která také stojí za prohlídku.

Střípky z Pescary a Ortony.

Co podniknout v Praze

Úniková hra

V rámci ségřiný rozlučky se svobodou, jsme vyrazily na únikovou hru Hvězdný element. Skoro jsem už zapomněla, jak mě únikovky baví a tahle patřila k těm povedenějším, co jsem měla možnost vyzkoušet. Hra se skládá ze tří místností a v té druhé je dokonce součástí i virtuální realita.

Sice nás před vstupem varovali, že je to jejich nejtěžší hra, ale my jsme to holkama zvládly docela snadno. Jsme prostě dobrý. 😀 Takže, kdo máte únikovky rád, určitě doporučuju, hra byla skvělá.

Hvězdný element.

Robotická vinárna

Víte, že v Praze existuje vinárna, kde vám víno nalévá robotická ruka? Najdete ji na metru Nové Butovice. Je to taková malá plechová stavba od Davida Černého a víno nebo limonádu vám skutečně nalévá robotická ruka a následně k vám nápoje přijedou vozíčkem s kolejnicí na stropě.

Je to zážitek, tak se běžte na robůtka podívat.

The Bistro

Mým dalším tipem, je The BistroLondýnské ulici. Nejen, že je to krásné místo, ale samozřejmě tam i výborně vaří. Líbí se mi, že buď si můžete vybrat jídlo sami nebo si za výhodnější cenu objednáte 3 menší jídla, s tím, že je pro vás překvapení, která kuchař vybere. Což je pro mě osobně zážitek, ale nemusí to být pro každého.

The Bistro v Londýnské ulici.

Plavba po Vltavě

Plavbu lodí po Vltavě jsem koupila příteli jako dárek k jeho narozeninám. Součástí byl i raut a byl to krásný, romantický zážitek. Plavba trvá dvě hodiny. Já ji měla koupenou přes Slevomat ale můžete ji koupit a rezervovat i přímo na stránkách prahalode.cz.

Plavba s rautem.

Tvoření

Nebyla bych to já, abych něco nevyráběla. U kreativní činnosti si asi nejvíc odpočinu a mám radost, když mi pod rukama vznikne něco hezkého.

Během jara to byly zápisníky, které si vyrábím na své i vaše zápisky. Kdyby se vám nějaký líbil, můžete si je objednat na Fleru.

Výroba zápisníků…

Pro vás na blog jsem vytvořila motivační tapety na obrazovku počítače i mobilu. Sama jsem totiž sháněla hezké designy s nějakou motivací, která mi pomůže pracovat, když otevřu notebook a nezabíjet čas na internetu.

Pustila jsem se také do tvorby denního, týdenního, měsíčního a ročního plánovače, které jsem přidala jako nový bonus k e-booku Když vás baví všechno. Chtěla jsem vás totiž ještě víc podpořit na vaší nové cestě po přečtení e-booku. Záleží mi totiž na tom, abyste e-book nejen přečetli, ale pustili se také do praktických kroků a začali si měnit život k lepšímu.

Pohyb

Jestli s něčím bojuju, tak je to pohyb. Na nic jinýho nejsem tak líná jako na sport. Jenže od té doby, co chodím do práce a moc se nehýbu, se nedostatek pohybu projevuje čím dál víc. Bolí mě celé tělo (záda asi nejvíc), mám problémy se zažíváním a celkově se cítím bez energie.

Vždycky jsem se snažila hýbat alespoň trochu a poslední dobou jsem dávala přednost především józe. Postupně jsem ale zjistila, že mi to nestačí. Potřebuju se při něčem vybít. Dlouho jsem zkoušela chodit na skupinové lekce. Několik týdnů jsem (trochu nepravidelně) chodila na bodystyling, ale postupně mi došlo, že tohle pro mě není.

Připadalo mi jako velký nesmysl se natřásat mezi ostatníma. Zdálo se mi šílený, jak to tam ty ženský prožívají. Já si tam především chtěla vyčistit hlavu a protáhnout tělo a k tomu fakt nepotřebuju, aby mě někdo komandoval, že mám přidat. Navíc mi nevyhovuje cvičit hodinu v kuse.

Rozhodla jsem se teda dát přednost cvičení doma. Stáhla jsem si aplikaci a cvičím podle ní už čtvrtý týden a jsem moc spokojená. Jednotlivá cvičení mají 20 minut a i když se hodně zapotím, konečně u toho neumírám.

Pokud jste tedy na tom jako já, že se chcete hýbat, ale neumíte pořádně začít a nechcete nikam chodit, dejte nějaké aplikaci šanci. Třeba vám to bude také vyhovovat, jako mně. A to jsem k tomu byla na začátku hodně skeptická.

Já konkrétně používám Fitify. V pohodě si vystačím s neplacenou verzí. Těch aplikací je ale mraky, tak se nemusíte řídit jen mým tipem.

Cvičím teď hlavně doma.

Tak jsme konečně na konci. Tohle je asi můj nejdelší článek vůbec. 😀 Ale chtěla jsem vám dát, co nejvíce tipů na aktivní i pasivní odpočinek a jak využít volné večery a dny. 🙂

Napište mi, jestli něco z toho využijete. Jsem fakt zvědavá a teším se na to.

Mějte se krásně

Vaše Jana

Jsem Jana, baví mě asi milion věcí a ukazuju i ostatním, že není nutné se specializovat.  Protože když vás baví všechno, nejste divní, ale multipotenciální! O své zkušenosti se chci podělit s ostatními a ukázat jim, že být multipotenciální není nevýhoda, ale úžasná životní cesta plná zážitků a kreativity. Jsem autorka eBooku Když vás baví všechno>>. Více o mně si můžete přečíst tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů